Deprem destek listelerine hızlı erişin!
Yayalar Hukuk ile ilgili
Şikayetin Durumu
  •   Yayında
  •   Cevaplandı
  •   Çözüldü

Global Satış Yayalar Hukuk Bürosu Sürekli İcraya Verildiniz.

665.269
Funda
Funda 24 Mayıs 2022 10:45

"Global Satış diye bir yerden dosyanız icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilmiştir. Yayalar hukuk Bürosu diyor" Durmadan mesaj atıyorlar ben böyle bir alışveriş yapmadım, Herhangi bir şey imzalamadım neye dayanarak bu işlemi yapıyorlar. Bu ülke nasıl bir yer oldu. Ne yapmalıyım.

Benzer Şikayetler

profile
791.798
25 Mayıs 2022

Global Satış Yayalar Hukuk Bürosundan Şikayetim Var

Sayin ayse çiçek icra takibi başlatılması için hukuk ofisine devredilen dosyanıza avukatlık ücreti ve masraflar eklenmemesi için acilen hukuk ofisi ile irtibata geçiniz. Yayalar Hukuk Bürosu 02129353136 www.yayalarhukuk.com B018 global satıştan böyle bir mesaj geldi. Bundan önce de birçok kez buna b...

profile-icon
Yorum yazabilmek için ya da .

10 Yorum

Muharrem
Muharrem
 

Her şeyi bilen devlet buna bir şey yapamıyor mu hayret

Cihangir
Cihangir
 

Öncelikle gerçek bir alışveriş söz konusu ise, yani gerçekten bir internet satıcısından sipariş verdiğiniz kapıda ödemeli bir ürünü teslim almamış iseniz burada hukuken herhangi bir yükümlülüğünüz bulunmamaktadır. Yani internet üzerinden sipariş verdiğiniz kapıda ödemeli bir ürünü teslim almanız zorunlu değildir. Müşteri (tüketici), ürünü teslim aldıktan sonra cayma hakkını kullanarak iade hakkını kullanabilecektir. Fakat ürün kargodan teslim alınmadıysa, müşteriye kargo ücretini ödettirme korkusu ve tehdidiyle ürün teslime zorlanamaz.

Turgay
Turgay
 

Bu konu ile ilgili CİMER e şikayette bulundum. Gelen cevap gelen malı teslim alsanız dahi tüketici olarak 14 gün içerisinde iade etme hakkınız var. Size bu konuda yazı gönderip para talep edenleri savcılığa bildirebilirsiniz. Suç işliyorlar şeklindedir.

Cihangir
Cihangir
 

Ayrıca müşteriye ürünü teslim almadığı için kargo ücretine yönelik icra takibi yapılacağı şeklinde tehditler de satıcılar tarafından ileri sürülebilmektedir. Fakat bu talep hukuki olmadığı gibi, kargo ücretinin icra takibi kanalıyla istenmesi halinde itiraz yoluna başvurmak ve ilgili icra takibini durdurmak gereklidir. Bu nedenle her ne kadar kargo ücretine yönelik icra takibi yapılacağı tehdidi ileri sürülüyorsa da burada olası bir icra takibi halinde süresi içerisinde işlem tesis etmek ve borca itiraz etmek gereklidir. Satıcının böyle bir talepte bulunması halinde hukuka uyarlık bulunmamaktadır.

Cihangir
Cihangir
 

Ayrıca kapıda ödemeli ürünü teslim almadığınız için kargo ücreti ödemeyi bırakın, teslim aldıktan sonra dahi iade kargo ücretini satıcının karşılaması gerekmektedir Dolayısıyla tarafınızdan kargo ücreti adı altında herhangi bir ücret talep edilmesi (teslim alınmayan kargodan dolayı) hukuka uygun değildir. Ayrıca ürünü teslim almaya zorlamak adına kargo ücretini tüketiciye ödetmeye çalıştırmak hukuki değildir. Tüketiciler kapıda ödemeli olarak ödemek üzere sipariş verdikleri ürünleri teslim almak zorunda değildir. Bu konuda bir zorlama yapılamayacak, müşteri dilerse siparişi satın almaktan vazgeçebilecektir. Sonuç olarak, tüketici ürünü teslim almadığında kargo ücretini ödemek zorunda değildir. Ürünü iade etmek istediğinde iade kargo ücretini ödemekle yükümlü değildir.

Mehmet
Mehmet
 

Hiçbir şey yapmana gerek yok umursama bile

Zikoşun
Zikoşun
 

Aynı şeyi benim de başıma geldi global AVM gözlük almışım 130 TL kapıya gelmiş ödeme yapmamışım kargo bedeli falan filan diye arıyorsunuz sizi fırçalıyorlar neredeyse dövmedikleri kalıyor.₺130'ye ödemezsem derdimi mahkemede anlatamayacakmışım bu kadar komik bir icra avukatlığı da görmedim

Serra
Serra
 

Bana da geldi. Ödemeyeceğim.

Dina
Dina
 

Ay ne güldüm sizin yorumunuza 😁 banada bugün geldi eşim aramış işte 145 TL yatırsanız doldurturuz falan bir de bana hemen IBAN atıldı eşime tekrar tekrar arıyorlar gidin açın demiş oda buraya girip bakınca anladık bayağı mağdur varmış

Sedat
Sedat
 

Sizden kargo ücreti tahsil edemezler. İcraya verirlerse 7 gün içinde takibe itiraz edin. İtiraz kendiliğinden durur. Bunların tek amacı insanları korkutarak paralarını almak başka bir şey değil.